Decydując się na rozwód, warto zasięgnąć pomocy specjalisty w zakresie prawa. Może ona okazać się nieoceniona w czasie rozprawy rozwodowej. Być może w czasie rozprawy pierwszy raz w życiu zetkniesz się sądem oraz ze specjalistycznymi terminami prawniczymi i nie do końca będziesz rozumieć, co się dzieje. Warto poszukać pomocy prawnika: dla niego kodeks cywilny nie ma żadnych tajemnic. Z pewnością doradzi Ci, jakie kroki powinieneś podjąć oraz pomoże w przebrnięciu przez liczne sądowe procedury. W końcu doskonale wie, jak wygląda proces sądowy – to jego praca.

Pomoże przebrnąć przez sądowe procedury

Na pierwsze trudności można natrafić już w czasie pisania pozwu rozwodowego. Najczęściej błędy pojawiają się podczas pisania uzasadnienia. Nie chodzi tu bowiem o wyczerpujące wpisy opisujące relacje małżeńskie, lecz o zasygnalizowanie, że między małżonkami doszło do trwałego i zupełnego pożycia małżeńskiego.

Wniosek ten należy złożyć do właściwego sądu. I tu znów – czy na pewno wiesz, który to ten „właściwy”? Korzystając z porad adwokata, można uniknąć tych wszystkich trudności, ponieważ to on dopełni każdej potrzebnej formalności. Zapewne nie będzie to jego pierwsza sprawa, dlatego doskonale będzie znał wszystkie kroki, które należy podjąć, aby otrzymać korzystny wyrok.

Zatroszczy się o dobro Twoich dzieci i Twoje prawa

Wyrok sądowy może okazać się kluczowy np. w przypadku posiadania wspólnych małoletnich dzieci. Sąd decyduje o przyznaniu władzy rodzicielskiej, o warunkach spotkań z rodzicem, z którym dziecko nie zamieszkuje na stałe oraz o alimentach. Od decyzji sądu zależy, czy i jak często małżonek będzie miał prawo widywania się z dzieckiem.

Uzyska jak najwięcej

Do sporów dochodzi również wtedy, gdy trzeba dokonać podziału majątku. Samodzielna walka o dobra majątkowe może okazać się niezwykle trudna. Decydując się skorzystanie z usług adwokata, możemy mieć pewność, że uzyska on tyle, ile będzie to możliwe. Prawnicy – nie dość, że dobrze znają wszelkie zasady prawne – mają również doświadczenie w wystąpieniach przed sądem, dlatego z pewnością wiedzą, co robią.

Uspokoi

Sprawy rozwodowe zwykle wywołują silne emocje i są źródłem stresu. W takim stanie często trudno racjonalnie spojrzeć na sytuację, przedstawić dowodu oraz uargumentować swoje racje. Pomoc prawnika w tej sytuacji może okazać się nieoceniana – nie jest on związany z żadną ze stron, dlatego nie reaguje emocjonalnie na wszystkie wydarzenia i będzie w stanie uspokoić Cię i zaproponować Ci najlepsze rozwiązanie. Warto zapoznać się z ofertą https://kancelariabutny.pl/porady-prawne-gdynia/rozwody-gdynia/ Jest to kancelaria z wieloletnim doświadczeniem w zakresie spraw rodzinnych i rozwodowych.

 

Comments

  1. Myślę, że przy każdej sprawie warto udać się chociażby na konsultacje do adwokata. Zanim zaczniemy działać na własną rękę i coś popsujemy warto się upewnić u rzetelnego źródła. Często sprawy są tak zawiłe że bez znajomości prawa ciężko samemu sobie poradzić. Ja korzystam z usług https://prawokarne.info/ i jestem zadowolony.

Comments are closed.