Kredyt frankowy

Starając się o kredyt hipoteczny podejmujemy się poważnego zobowiązania na wiele lat. Dlatego to na jakich warunkach otrzymamy kredyt ma ogromne znaczenie. Każdy bez wątpienia słyszał o kłopotach osób, które wzięły kredyty frankowe i mają z tego powodu ogromne problemy. Jak więc ustrzec się takich sytuacji?515

Samodzielne porównanie ofert

Z nieodpłatną pomocą przychodzi każdemu z nas internet. Na licznych stronach internetowych można znaleźć szczegółowe informacje na temat kredytów hipotecznych i ofert banków. Można zapoznać się ze stopami procentowymi, porównać oferty z pomocą porównywarek kredytów hipotecznych, skorzystać z kalkulatorów kredytowych. Jest to jednak zajęcie czasochłonne i pracochłonne, szczególnie jeśli nie orientujemy się szczegółowo w dziedzinie bankowości i finansów.

Doradcy kredytowi

Profesjonalną pomoc otrzymamy także od doradców kredytowych w placówkach bankowych lub niezależnych instytucjach finansowych. Jednak ważne jest, by był to doradca zaufany, który rzeczywiście chce nam zagwarantować najlepsze warunki i pomóc w uzyskaniu kredytu, a nie tylko sprzedać produkt bankowy, za który otrzyma prowizję. Korzystając z usług doradcy warto odwiedzić kilka różnych banków.

Prawnicy

Rozważając wzięcie kredytu hipotecznego rzadko myśli się o korzystaniu z usług prawniczych w tym zakresie. Tymczasem dobry prawnik, zorientowany w prawie bankowym może dokładnie sprawdzić umowę, pomóc w negocjacjach z bankiem, a także pomóc w załatwieniu wielu formalności. Prawnik jako niezależny ekspert może być dla nas bardzo cennym wsparciem, na każdym etapie zawierania umowy kredytowej.

Niezależnie od tego gdzie będziemy szukać wsparcia w procedurze starania się o kredyt hipoteczny, powinniśmy poświęcić czas na przeczytanie wszystkich umów i dokumentów, nawet tego co jest napisane „drobnym druczkiem”. Nie bójmy się zadawać pytań i wyjaśniać niezrozumiałe kwestie. W końcu kredyt hipoteczny będzie miał wpływ na wiele lat naszego przyszłego życia.