Odzież firmowa

Zakup odzieży firmowej dla pracowników jest sporym obciążeniem dla budżetu firmy. Dlatego warto o taką odzież właściwie dbać, aby jak najdłużej wyglądała doskonale i służyła naszym pracownikom. Możemy oczywiście zrzucić odpowiedzialność za stan odzieży na pracowników i wypłacić im stosowny ekwiwalent, ale możemy też jako firma wziąć ten obowiązek na siebie. Jeśli wybierzesz drugą opcję to zwróć uwagę jak dbać o odzież.

Nadruki

Największy problem w kwestii prania odzieży firmowej stanowią nadruki. Nie chcemy sytuacji, w której napisy i logo zaczną pękać i odchodzić od materiału lub też blaknąć. Warto więc zwrócić uwagę na rodzaj znakowania jaki został użyty na naszej odzieży. Jeśli są to spodnie, bluzy, koszulki z nadrukami wykonywaną metodą sitodruku to mamy dużo szczęścia. Jest to trwała metoda znakowania i dzięki temu można tak oznakowaną odzież prać nawet w pięćdziesięciu stopniach przy użyciu różnych środków piorących. Odzież z nadrukami innych typów należy prać z większą dbałością, a mianowicie w niskiej temperaturze i na lewej stronie. Należy też unikać mocnych obrotów pralki i wirowania, jak również unikać suszarek elektrycznych.

Hafty

Najwyższe temperatury prania znosi odzież z haftami, dlatego haft jest polecany jako metoda znakowania wszędzie tam gdzie ubrania pracownicze są narażone na plamy i brudzenie się, na przykład w lokalach gastronomicznych, w hotelach czy też w placówkach medycznych. Haft mimo wielokrotnego prania zachowa swoją formę, wygląd i kolor.

Materiał

Oczywiście rodzaj nadruku to nie wszystko. To jak będziemy dbać o odzież zależy też od rodzaju materiału, z którego jest ona uszyta. Dlatego należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta. Warto też wybierać materiały, które się nie gniotą i z których łatwiej będzie wywabić plamy i zabrudzenia. O taką odzież będzie nam zdecydowanie łatwiej zadbać, a pracownicy będą w niej zawsze doskonale wyglądać.

Kupując odzież nie oszczędzajmy na jej jakości. Im lepsze tkaniny i rodzaj znakowania tym większa szansa, że odzież posłuży przez długi czas i nie będziemy musieli jej aż tak często wymieniać na nową unikając tym samym dużych kosztów.