Podłoga w biurze

Pomalowanie ścian czy wygląd okien zazwyczaj nie jest wyzwaniem podczas realizacji projektu na wykończenie biura. Dużo wątpliwości wzbudza jednak podłoga. Powstają więc pytania o to jaki rodzaj podłogi umieścić w gabinecie.

O czym warto pamiętać wybierając podłogę do biura?

Biuro do miejsce, w którym codziennie przebywa co najmniej kilka osób. Dlatego podłoga musi być odporna na niszczenie się, a do tego łatwa w utrzymaniu w czystości i elegancka. Dawniej zazwyczaj wybierano wykładzinę, panele lub laminat. Dziś jednak możliwości jest znacznie więcej. Wśród wielu dostępnych opcji są drewniane parkiety warszawa,  podłogi laminowane, płytki ceramiczne, podłogi winylowe, podłogi korkowe, podłogi z bambusa i wiele innych. Do tego są one dostępne w całej bogatej gamie kolorów i wzorów. Styl podłogi musi oczywiście pasować do ogólnego wystroju pomieszczenia.

Styl podłogi

Podłoga może oddać charakter naszej firmy. W gabinetach, w których panuje mały ruch można zdecydować się na bardziej miękką podłogę np. parkiet hajnówka. Jeśli jednak przewidujemy duży ruch, lepiej postawić na terakotę lub podłogi laminowane. Jeśli biuro jest wydzielone z części mieszkania, to można mu nadać bardziej przytulny wystrój korzystając z miękkich dywanów czy skór.

Im bardziej estetyka biura ma wpływ na naszą pracę, w tym lepszą podłogę powinniśmy zainwestować. Choć pomieszczenia biurowe są zawsze wizytówką firmy, to w przypadku takich firm jak agencje kreatywne, biura projektowe, gabinety prawników, biura architektoniczne itp. ma to szczególne znaczenie.

Wystrój biura

Jak wspomnieliśmy wygląd podłogi musi korespondować z całym pomieszczeniem. A w tym najlepiej postawić na funkcjonalność i minimalizm. Zawsze lepiej będzie wyglądać prosto urządzona przestrzeń, niż ta, która jest przeładowana nie tylko rzeczami, ale też kolorami i fakturami materiałów. W tym wypadku mniej znaczy więcej i najlepiej stawiać na wysoką jakość wszelkich dodatków.